torek, 21. julij 2009

Brno 18. mesto

Po odpovedi triatlona, oz. po najavi duatlona sem kar malo izgubil motivacijo za tekmovanje. To sem čutil tudi pred štartom, ko ni bilo tiste pozitivne predštartne treme, ki povzroči, da iz sebe res izstisneš maksimum. Ker je bila napoved vremena zelo slaba sem se odločil, da prvi tek odtečem v trening copatih, ki so sicer namenjeni daljšim tekom. Seveda so ti nekoliko težji in niso namenjeni tekom okoli 3:15 min/km. Čeprav sem začel nekoliko rezervirano, je bila intennzivnost prvega teka zelo velika. Po timingu sem tekel nekaj sekund čez 16 min, kar je tudi najhitreje do slej. Želel sem sem si, da pridem na menjavo z nekaj tekmovalci s katerimi bi kasneje na kolesu polovili boljše tekače. Uroševa skupina je bila pred menoj slabih 15 s, katere sva s Čehom Hirtom relativno hitro in enostavno ujela. Zaradi mokrega in slabega cestišča je lahko manjša skupina čez ovinke vozila nekoliko hitreje in tako smo kasneje proti koncu kolesa ujeli še prvo, nekoliko večjo skupino, katera se je na koncu pomerila za 4. mesto. Kolesarski del je bil speljan zelo atraktivno, kjer so gledalci (ni se jih glih trlo) prišli na svoj račun. Vozili smo tudi čez halo v kateri je bil štart, cilj in menjalni prostor. Povprečna hitrost z vključno drugo menjavo je bila 38,9 km/h. Na tekmi so vseskozi bežali trije ubežniki (Aernouts, Ospaly, Sissons), ki so si kasneje v tem zaporedju razdelili prva tri mesta. Drugi tek (10 km) sem začel podobno kot prvega. Prva dva kilometra sta bila v času 6:17, kar se mi niti ni zdelo tako težko. Nato je prišlo obdobje, ko sem nastavil tempo na konstantno hitrost in tekel naslednje 4 km v ritmu 3:31 min/km. Odsek med 6 in 8 km je bil najbolj kritičen (7:15) saj me je prehitel tekmovalec, kateremu nisem uspel slediti. Tako sem padel na 21. mesto. Po požirku vode se mi je nenadoma "odprlo" in zopet sem lahko dvignil tempo teka. Če izvzamem začetnih 2 km sem odsek med 8 in 10 km tekel najhitreje (6:56). Ko so ostali popuščali sem jaz dodajal in pritiskal na plin. Tako sem dohitel 3 tekmovalce pred seboj, kar je na koncu zadostovalo za 18. mesto, kar pomeni prva polovica in s tem tudi kategorizacija državnega razreda. Pred menoj (zgolj 5 s) se je uvrstil reprezentančni kolega, Seme, ki je bil v boju za prvo petnajsterico, nato pa ga je pomanjkanje energije stalo boljše uvrstitve. Glede na uvrstitev med prvih 20 bi morala oba dobiti točke za evropski pokal, vendar sva te zgrešila za slabe pol minute, saj nisva bila znotraj 5% zmagovalnega časa. Kaj bi bilo, če bi bil triatlon je neumno govoriti... Tekme pa tako ali tako še prihajajo!!!